КОМЕНТАР до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 28 грудня 2014 року № 77VІІІ

img_6

(Закон станом на 06.01.15 Президентом України не підписано)

1. Закон набирає чинності з 01.01.2015 р..

2. Запроваджуються наступні види соціального страхування:

 

- у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;

 

- від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі страхування від нещасного випадку);

- медичне.

 

3. УВАГА!

 

Запроваджується наступна фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення трудового законодавства:

 

Фінансова відповідальність

 

Відповідно до ст.265 зазначеного Закону юридичні особи та ФОП на підставі відповідних рішень судів сплачують штрафи за наступні порушення:

 

-​ За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору та виплати зарплати без утримання ЄСВ – сума штрафу складає 36,5 тис. грн. за кожного такого працівника.

 

-​ За нарахування заробітної плати працівнику нижче встановленого законом рівня — сума штрафу складає 12 тис. грн. за кожного такого працівника.

 

-​ За інші порушення трудового законодавства — сума штрафу складає 1,2 тис. грн. за кожне таке порушення.

 

Адміністративна відповідальність

 

Згідно з внесеними змінами до ст.41 КУпАП застосовуються адміністративні штрафи для відповідних посадових осіб та працівників підприємств:

 

-​ За порушення термінів виплати зарплати працівникам, надання недостовірних даних у документах, необхідних для отримання пенсій, порушення термінів проведення атестації робочих місць (зі шкідливими умовами праці) — сума штрафу для посадових осіб складає від 510 до 1700 грн.

 

-​ За повторне протягом року вищезазначене порушення — сума штрафу для посадових осіб складає від 1700 до 5100 грн.

 

-​ За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору — сума штрафу для керівника складає від 8500 до 17000 грн.

 

-​ За повторне протягом року вищезазначене порушення — сума штрафу для керівника складає від 17000 до 34000 грн.

 

-​ За порушення нормативних актів про охорону праці (недотримання правил Техніки безпеки) — сума штрафу для працівника-порушника складає від 68 до 170 грн., а для відповідних посадових осіб –від 340 до 680 грн.

 

-​ За порушення порядку повідомлення про настання нещасного випадку на виробництві сума штрафу для відповідних посадових осіб, винних у такому порушенні, складає від 340 до 850 грн.

 

Кримінальна відповідальність

 

Згідно з внесеними змінами до ст.172 ККУ „Грубе порушення законодавства про працю” керівники підприємств притягуються до наступної відповідальності:

 

-​ За незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів – на керівника накладається штраф у розмірі від 34000 до 51000 грн. або він позбавляється права обіймати керівні посади до 3-х років.

 

-​ За повторне протягом року вищезазначене порушення або порушення трудового законодавства щодо одинокої матері тощо — на керівника накладається штраф у розмірі від 51000 до 85000 грн. або він позбавляється права обіймати керівні посади до 5-и років.

 

4. Згідно з прикінцевими положеннями Закону чинні на сьогодні ставки ЄСВ можуть бути застосовані, починаючи з 01.01.2015 р., із застосуванням понижуючого коефіцієнта 0,4 у разі одночасного виконання 4-х умов:

 

- загальна сума нарахованої по підприємству зарплати за місяць 2015 року більш ніж у 2,5 рази перевищує середньомісячну зарплату за 2014 р.;

 

- середньомісячна зарплата по підприємству у 2015 р. перевищує не менш ніж на 30% середньомісячну зарплату за 2014 р.;

 

- середній платіж за 1-у застраховану особу після застосування понижуючого коефіцієнта складає не менш 700 грн.;

 

- середня зарплата по підприємству складає не менше з-х мінімальних зарплат (тобто перевищує рівень 3654 грн.).

 

Вищезазначені умови, практично, є нереальними!!!

 

Згідно з прикінцевими положеннями Закону чинні на сьогодні ставки ЄСВ мають бути застосовані, починаючи з 01.01.2016 р., із застосуванням понижуючого коефіцієнта 0,6 без будь-яких застережень.

 

Рубрики Новости
Метки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>