Єдиний податок 2015. Основні зміни для підприємців

c392822c-684d-4d09-8042-476c7fa3b2e02015 для платників єдиного податку
2014 рік був дуже насищений подіями та новинами, як у політичному так і у економічному житті країни. На жаль, далеко не всі події були радісними, але ми стали мудрішими, згуртованішими, уважнішими один до одного, набагато сильнішими і точно будемо щасливими.
Податкова реформа, анонсована Урядом у вересні 2014 р., а потім змінена безліч раз, внесла багато змін для платників податків і запрацювала з 1 січня 2015 року.
Основні зміни для платників єдиного податку:
Змінились групи платників єдиного податку та ставки, а саме 3,4, 5 і 6 групи об’єднали і до платників єдиного податку віднесли платників фіксованого сільськогосподарського податку. З 01.01.2015 р.
1 група - ФОП (мах дохід 300 тис грн, без найманих)
До 10% мінімальної ЗП

2 група – ФОП (мах. дохід 1,5 млн.грн, мах. 10 найманих співробітників)
До 20% мінімальної ЗП

3 група – ФОП та юридичні особи (мах. дохід 20 млн.грн, кількість співробітників не обмежена)
2%+ПДВ або 4%

Раніше був окремий розділ ФСН
4 група — сільськогосподарські товаровиробники ( частка с/г товаровиробництва за попередній податковий рік ≥75 %
Коефіціент до нормативної грошової за ст. 293.9

Зміна груп відбувається автоматично, жодних заяв платникам податків нести не потрібно, окрім добровільного переходу на іншу групу або рішення щодо реїстрації/анулювання платником ПДВ.
Хто не може бути платником єдиного податку? До суб’єктів господарювання, які не можуть бути платниками 1-3 груп, з 01.01.2015р. віднесено ще тих, хто займається лотереями (крім розповсюдження лотерей) та парі (букмекерське парі, парі тоталізатора).
Внесено зміни до визначення доходів платниками єдиного податку 1-3 груп, а саме:
1) ст.292.2 При продажу основних засобів юридичними особами — платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів,
отриманих від продажу таких основних засобів.
Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу , та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
2) важливо для платників єдиного податку — комісіонерів — змінено ст. 292.4, а саме доходи від комісійної діяльності будуть визначатись як сума отриманої винагороди повіреного (агента). Раніше дохід визначався як всі грошові надходження, не зважаючи на те, що частина з них була транзитною.
3) До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Реформою введено вимогу щодо застосування платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій (РРО), а саме, РРО не застосовують платника 1 групи та ФОП другої – третьої груп ,які здійснюють діяльність на ринках та при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. Всі інші зобов’язані застосовувати РРО при готівкових розрахунках.
Застосування РРО платниками другої та третьої груп розпочинається з :
- Платниками третьої групи – з 01 липня 2015 року
- Платниками другої групи – з 01 січня 2016 року.
Закон 1578 передбачає звільнення від перевірок дотримання норм застосування РРО платників єдиного податку 2 і 3 груп, які з 1.01.2015 до 30.06.2015р. року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017(п.28. Закону 1578).
Суттєвих змін зазнала сплата ПДФО при виплаті дивідендів платниками єдиного податку. Відтепер ставка ПДФО по операціям нарахування/виплати дивідендів фізичним особам обкладається ставкою 20%.

Телефонуйте 353-80-08

Рубрики Новости
Метки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>